Novinka – Kalibrácia monitorov

Ak ste grafik alebo fotograf toto sa vám bude páčiť

Na čo je dobrá kalibrácia monitorov

Kalibrácia sa robí pomocou kalibračnej sondy. Upraví farebné nastavenie monitora tak, aby tráva bola správne zelená, slniečko žlté a čerešňa presne taká červená, ako na inom kalibrovanom monitore, napríklad aj v Austrálii.
Určí grafickej karte vo vašom počítači, ako majú vyzerať jednotlivé farby a zabezpečí správne a presné zobrazenie farieb. Samotná kalibrácia trvá približne hodinu.

Je to trvalé?

Každý monitor časom mení svoje vlastnosti, preto je nutné z času na čas kalibráciu opakovať. Niekedy stačí raz za rok, inokedy každé dva týždne.

FotoS-kalibrovanie_monitorov

Vyvolané fotky vyzerajú inak ako na mojom monitore

Ak váš monitor kalibrovaný nie je, ale naše monitory kalibrované sú, môže sa stať, že vytlačené fotografie budú vyzerať inak ako ich vidíte na monitore. Samozrejme, kalibrácia monitoru je len začiatok. Je potrebné mať aj vhodný softvér, ktorý musí byť správne nastavený, aby vedel správne pracovať so správou farieb vo vašom počítači. S týmto všetkým vám vieme pomôcť a zaškoliť, čo je súčasťou kalibrácie.

Ako to prebieha kalibrácia

Monitor kalibrujeme u vás doma, alebo ho môžete priniesť k nám do predajne aj spolu s počítačom, ktorý bude spojený s týmto monitorom. Je vhodné sa dopredu informovať.

Kalibrovať sa dá väčšina monitorov, len niektoré veľmi lacné monitory, alebo notebooky majú určité obmedzenia, ale výsledky budú vždy lepšie, ako pred kalibráciou. Na kalibráciu používame kalibračnú sondu i1Display Pro od firmy x-rite.

Dá sa kalibrovať aj tlačiareň?

Toto všetko sa týka len kalibrácie monitoru. Pokiaľ chcete kalibrovať tlačiareň, postup je malinko zdĺhavejší, ale vieme minimálne poradiť, alebo rovno zabezpečiť.

Novinka – Kalibrácia monitorov
Prejsť na začiatok