Fotenie a fotopráce

V našom ateliéri je vždy dobrá nálada. Urobiť tú správnu fotku sa málokedy podarí hneď na prvý pokus. Preto radšej robíme viac záberov a spolu s vami vyberieme ten najlepší.


Fotenie v ateliéri

Ateliér pre veľké skupinové fotografie postupne pripravujeme, no v tom menšom fotíme malé skupiny ľudí aj predmety. Z viacerých záberov si môžete vybrať tie najlepšie a nechať si urobiť fotky alebo darčekové predmety. Fotky vám tiež môžeme uložiť na USB alebo poslať na email.

Fotografovanie na preukazy

Na preukazové fotenie sa netreba dopredu objednávať, môžete prísť kedykoľvek. V ateriéri nájdete aj zrkadlo a viete sa pred fotením upraviť. Na hotové fotografie si môžete počkať v predajni, budú hotové na počkanie do 10 minút. Uložiť fotografie pre budúce použitie na USB tiež nie je problém. Ak fotku máte hotovú a potrebujete ju len vytlačiť, aj to je možné.

Reprodukcie/Fotka z fotky

Hlavne staré fotky, od ktorých už neexistuje film často reprodukujeme a digitalizujeme. Fotografiu stačí priniesť, dohodnúť rozmer a počet kusov. Pri reprodukciách platí, že najkrajšie budú, ak budú vyhotovené v tom istom alebo menšom rozmere ako je pôvodná fotografia.

Grafické práce

Dnes sú obľúbené fotokoláže a kalendáre s fotkami. Preto sme sa na to pripravili a pekné koláže, oznámenia a iné grafiky si môžete vytvoriť automaticky priamo v našich kioskoch. Okrem toho náš grafik vytvára aj fotokoláže, maturitné tablá, pozvánky, vizitky, kalendáre a iné grafiky na mieru.

Retušovanie/Úprava starých fotografií

Úprava a vylepšenie nedokonalostí fotografií je zázrak modernej fotografie. Stačí fotku priniesť v digitálnej alebo papierovej forme a dohodnúť si požadovaný rozmer a počet kusov. Čas vyhotovenia záleží od náročnosti úprav, najčastejšie 1-2 dni.

Skenovanie filmu

Film vám naskenujeme a uložíme na dátový nosič (USB, CD, DVD, pamäťová karta). Fotky si tak budete môcť pohodlne uchovať, posielať, zdieľať a lajkovať. Skenovanie robíme vo viacerých rozlíšeniach. Čím bude kvalita vyššia, tým väčšie fotky sa budú dať vyhotoviť.

Kalibrácia monitorov

Kalibrácia sa robí pomocou kalibračnej sondy, ktorá upraví farebné nastavenie monitoru tak, aby tráva bola správne zelená, slnko žlté a čerešňa presne taká červená, ako na inom kalibrovanom monitore, napríklad aj v Austrálii. Viac sa dočítate v tomto článku.

Prejsť na začiatok